OŘEZY STROMŮ
Ořezy stromů pro zvýšení jejich zdraví a vašeho bezpečí

Při ořezech stromů od Japy získáte

  • Zdravější růst stromu díky prořezu větví
  • Bezpečné ořezání díky bezplatné obhlídky
  • Ořez s pojištěním škody do 20 mil. Kč
  • Více slunečního svitu do zahrádky

CENA OŘEZŮ STROMŮ

Neudáváme pevnou částku v ceníku, protože se cena vždy odvíjí dle povahy zakázky.

Pro vás nejvýhodnější cenu můžeme stanovit na bezplatné obhlídce nebo pomocí fotek terénu.

Považujte tedy zmíněné ceny jako orientační.

Cena ořezů stromů

Konečná hodinová sazba za ořezy stromů záleží na náročnosti zakázky. Po ořezu si také můžete objednat úklid či zpracování odřezaných větví.

Od 500-750 Kč/hod

Pro více informací o tvorbě ceny volejte na 607 755 444

JAKÉ DRUHY OŘEZŮ PROVÁDÍME

Výchovné prořezy

V před jarním období provádíme prořezy k vytvoření zdravě vypadající a stabilní koruny stromu. Výchovné prořezy provádíme u stromů, které jsou krátce po výsadně. Tento typ prořezávání větví je nejvhodnější pro lesní školky a zámecké parky.

Redukční ořezy

V případě, že růst větví stromů zasahuje do překážek (dráty, okno domu) provádíme redukční ořezy. Při redukci větví dbáme na to, abychom korunu nepoškodili, ale jen ji očesali o překážející větve. Redukce koruny jsou vhodné pro vpuštění slunečního svitu do zahrady.

Zdravotní ořezy

Zdravotní ořezy poskytujeme v případě, že strom ztrácí z důvodů suchých, infikovaných či prohnilých větví životaschopnost a funkčnost koruny. Při zdravotních zásazích ořezáváme pouze pro strom škodlivé větve.

Bezpečnostní ořezy

Jestliže v zahradních parcích, lesích a na soukromých pozemcích ohrožují poškozené větve bezpečnost kolemjdoucích, uskutečňujeme bezpečnostní ořezy. Jaké větve mohou být nebezpečné, vám řekneme při obhlídce stromu.

POSTUP PŘI OŘEZECH STROMŮ

1 Domluva na druhu ořezu

Na objednávku ořezů stromů se ozýváme do 24 hodin. Kontaktujeme vás, ujasníme si podrobnosti kácení a domluvíme datum obhlídky. Nemusíte si dělat starosti, o jaký druh ořezu máte zájem. My stanovíme nejvhodnější metodu sami.

2 Obhlídka stromu zdarma

Ořezy stromů jsou velmi podobné rizikovému kácení stromů. Nesou tedy podobná rizika. Pro zajištění bezpečnosti práce, před ořezem přijíždíme na bezplatnou obhlídku stromu a terénu. Po uskutečnění prohlídky se nemusíte obávat poškození vašeho majetku odpadajícími větvemi.

3 Kalkulace ceny

Na místě se také domluvíme na ceně. Konečná cena je ovlivněna mnoha faktory (např.: riziko, dostupnost, přilehlé překážky, druh dřeviny či časová náročnost). Po odsouhlasení finální ceny si domluvíme termín ořezu.

4 Ořezání větví

Proces ořezávání stromu probíhá různě dle typu ořezu. V zásadě se nejčastěji jedná o odstranění nebo zkrácení některých větví stromu. V případě okolních překážek větve spouštíme na laně podobně jako u rizikového kácení.